вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone ogrodzenia drewniane prędko się niszczą oraz mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na płot wskazane jest poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od dokładnego oraz sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego zależy wynik finalny własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Jak zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić następne amalgamaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ten wersja płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji skutkiem tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий